Nawigacja:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia dróg, ulic, przestrzeni miejskich, dróg szybkiego ruchu, autostrad, węzłów komunikacyjnych, parkingów i tp.
Budowa. Obudowa oprawy składa się z trzech części (część górna korpusu, obejma klosza i pokrywa statecznika) wykonana jest z odlewu aluminiowego pokrytego elektrostatycznie lakierem proszkowym i powłoką antykorozyjną, utwardzaną w temperaturze 180⁰ C. Standardowa barwa obudowy jest w kolorze szarym. Możliwy był też wybór innej barwy RAL lub kombinacji barw elementów obudowy. Podzespoły elektryczne zamontowane są na ruchomej płycie montażowej mocowanej na zdejmowanej pokrywie na zawiasach. Oprawa posiada odbłyśnik wykonany z aluminium. Proste urządzenie umożliwiające zmianę położenia oprawy oświetleniowej od pozycji pionowej do poziomej, pozwalające na uzyskanie różnorodnego rozsyłu światła. Uszczelka układu optycznego wykonana z gumy etylenowo – propylenowej (EPDM). Układ optyczny zamknięty filtrem węglowym umieszczonym w części mocowania oprawki lampowej. Komora lampowa jest zamknięta pryzmatycznym kloszem szklanym. Borokrzemianowy szklany klosz może być wymieniany bez użycia narzędzi. W zależności od mocy dostępne były dwa rodzaje kloszy: klosz akrylowy, klosz z poliwęglanu. Oprawę można montować na słupach o średnicy 42 – 60 mm lub wysięgnikach o średnicy 60 mm. Konserwacja i wymiana lampy nie wymaga użycia narzędzi. Oprawy oświetleniowe mogły być wyposażone w układ fotoelektryczny. Zalecana wysokość montażu: 6 do 12 m – M-250A, 10 do 16 m – M-400A.
Wersje. Oprawa M250A była oferowana z dwoma rodzajami źródeł światła: lampa sodowa o mocach: 50 W, 70 W, 100 W, 150 W, 250 W; lampa metalohalogenkowa o mocach: 150 W, 250 W. Oprawa M400A mogła pracować z lampami o wyższej mocy. Z lampami sodowymi o mocach: 250 W, 400 W, 600 W; z lampami metalohalogenkowymi o mocach 250 W i 400 W.

źródło: http://www.ge.com


Dane Techniczne:

Producent: General Electric
Lata produkcji: 90-te, pierwsza dekada XXI wieku
Materiałaluminium
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 150W, 250W, 400W, 50W, 600W, 70W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowaniedrogi, ulice, autostrady, tereny otwarte

Zdjęcia:

Autor: Maciej Ś.

Autor: Maciej Ś.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Edward

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

>