Nawigacja:

Autor: Paweł

Autor: Paweł

Opis

Zastosowanie. Oprawa jest przeznaczona do oświetlenia ulic, placów, terenów miejskich o historycznej zabudowie. Nadaje się też do oświetlenia parków oraz promenad.
Budowa. Oprawa jest wykonana z odlewu aluminiowego. Korpus oprawy jest zagruntowany i pokryty najwyższej jakości lakierem Onyx Black o wysokim połysku. Inne kolory dostępne są na życzenie. Wersja Premium posiada: części z mosiądzu polerowane na wysoki połysk i pozłacane 24 karatowym zlotem, replikę palnika żarowego Auera ze szkła satynowego, osłona ze szkła satynowego. Reflektor jest wykonany z blachy stalowej i lakierowany na biało na wysoki połysk. Osłony są wykonane z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego o strukturze przezroczystej lub ze szkła gładkiego i przezroczystego. Konserwacja oprawy jest bardzo prosta. Boczne drzwiczki są otwierane do góry, dzięki czemu czyszczenie oprawy jest łatwe. Stopień szczelności: IP54. Podnoszony daszek ułatwia dostęp do komory osprzętu. Osprzęt elektryczny jest wymienialny.
Historia. Latarnia jest wzorowana na oryginalnej, produkowanej w Niemczech, latarni gazowej, która została wprowadzona w 1856 roku w Warszawie gdy na ulicach miasta pojawiło się oświetlenie gazowe. Z biegiem lat wygląd latarni zmieniał się w szczególności obszar i wierzchołek daszku, które odbiegają od projektu pierwotnego. Oprawa jest rekonstrukcją i pod względem technicznym i artystycznym jest wzorowana w każdym detalu na oryginalnym pierwowzorze.
Wersje. Oprawa charakteryzuje się rotacyjnie symetrycznym rozsyłem światła. Może współpracować z różnymi źródłami światła: 4x żarówka 60W, 1x żarówka 100W; świetlówka kompaktowa z trzonkiem Gx24q-3 o mocach: 26W, 52W, wysokoprężna lampa sodowa o mocach: 50W, 70W; lampa metalohalogenkowa z trzonkiem PG/5 o mocy 80W.
Źródło: www.latarnie-gazowe.pl oraz www.braun-lighting.com


Dane Techniczne:

Producent: BRAUN Lighting Solutions
Lata produkcji: druga dekada XXI wieku, pierwsza dekada XXI wieku
Materiałodlew aluminiowy
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 26W, 50W, 52W, 60W, 70W, 80W
Ilość źródeł światła1, 4
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowanieulice, place, parki, skwery
>