Nawigacja:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia dróg, ulic, parkingów i placów.
Budowa. Obudowa oprawy wykonana jest z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym w kolorze jasnoszarym. Oprawa jest wyposażona w odbłyśnik fasetonowy, dzięki czemu uzyskuje się wysoką równomierność luminacji. Odbłyśnik jest wykonany z bardzo odpornego mechanicznie kompozytu ceramiczno plastycznego, pokrytego próżniowo warstwą aluminium o najwyższej czystości. W oprawie istnieje możliwość regulacji odbłyśnika. Oprawy wyposażone są w filtr umożliwiający „oddychanie oprawy” – wyrównywanie ciśnień między komorą lampy i otoczeniem. Stopień ochrony IP 65 dla komory lampy i komory osprzętu. Komora lampowa może być chroniona kloszem wypukłym z tworzywa sztucznego lub płaskim. Oprawa jest przeznaczona do zamocowania bezpośrednio na maszcie lub na wysięgniku o średnicy 42-60 mm. Przy montażu bezpośrednio na słupie średnica końcówki 60 – 76 mm. Regulowany kąt nachylenia opraw w wersji nasadzanej na słup: 0°/3°/8°/15°. Regulację umożliwia wykonany z wysokociśnieniowego aluminium uchwyt montażowy. Zalecana wysokość montażowa wynosi od 4 do 12 m w zależności od modelu. Oprawa jest łatwa w konserwacji. Centralny obrotowy zamek umieszczony na spodzie oprawy zabezpiecza klosz lampy i płytę montażową z osprzętem elektrycznym. Poprzez obrót o 180⁰ następuje demontaż klosze poprzez wyjęcie z zawiasów. Kolejny obrót powoduje zwolnienie blokady płyty montażowej z osprzętem elektrycznym, oprawki lampy i możliwość opuszczenie ich w dół. Wówczas następuje wyłączenie zasilania, co umożliwia bezpieczne prace konserwacyjne czy wymianę osprzętu elektrycznego.
Wersje. Oprawa była dostępna w trzech rozmiarach SR 50, SR 100 i SR 200). W zależności od wersji dostępne były następujące moce źródeł światła: 50W, 80W, 125W, 250W (wysokoprężna lampa rtęciowa); 50W, 70W, 100W, 150W, 250W, 400W (wysokoprężna lampa sodowa); 50W, 70W, 100W, 150W, 250W, 400W (wysokoprężna lampa metalohalogenkowa). Istniała też wersja na dwie świetlówki kompaktowe o trzonku 2G11 o mocy 18 – 24 W.
Źródło: www.siteco.com


Dane Techniczne:

Producent: Siteco
Lata produkcji: 90-te, pierwsza dekada XXI wieku
Źródło Światła lampa sodowa, Świetlówka, świetlówka kompaktowa niezintegrowana, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 125W, 150W, 250W, 400W, 50W, 70W, 80W
Rodzaj oprawy Zamknięta

Zdjęcia:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Paweł

Autor: Marcin J.

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Sławek

Autor: Sławek

Autor: Sławek

>