Nawigacja:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Opis

Zastosowanie. Oprawa jest przeznaczona do oświetlenia dróg, ulic, parkingów i innych terenów otwartych.
Budowa. Korpus oprawy jest wykonany z ciśnieniowego odlewu aluminium. Oprawa jest wyposażona w odbłyśnik fasetonowy, dzięki czemu uzyskuje się wysoką równomierność luminacji. Odbłyśnik jest wykonany z bardzo odpornego mechanicznie kompozytu ceramiczno plastycznego, pokrytego próżniowo warstwą aluminium o najwyższej czystości. Oprawy wyposażone są w filtr umożliwiający „oddychanie oprawy” – wyrównywanie ciśnień między komorą lampy i otoczeniem. Oprawa jest pyłoszczelna i odporna na wszelkie niekorzystne warunki pogodowe. Stopień ochrony IP 66 dla komory lampy i komory osprzętu. Komora lampowa może być chroniona kloszem wypukłym albo płaskim z tworzywa sztucznego lub płaską hartowaną szybą. Oprawa jest przeznaczona do zamocowania pionowego na słupie o średnicy końcówki 60 – 76 mm lub bocznego na wysięgniku o średnicy 42-60 mm. Zalecana wysokość montażowa wynosi od 4 do 10 m w zależności od modelu. Oprawa jest łatwa w konserwacji. Poprzez pociągnięcie dźwigni zaczepu pokrywa oprawy otwiera się od góry i wówczas następuje wyłączenie zasilania, co umożliwia bezpieczne prace konserwacyjne czy wymianę osprzętu elektrycznego.
Wersje. Oprawa była dostępna w trzech rozmiarach SQ 50, SQ 100 i SQ 200). W zależności od wersji dostępne były źródła światła o różnych mocach: wysokoprężna lampa rtęciowa o mocach:50 W, 80 W, 125 W, 250 W; wysokoprężna lampa sodowa o mocach: 50 W, 70 W, 100 W, 150 W, 250 W; wysokoprężna lampa metalohalogenkowa o mocach 50 W, 70 W, 100 W, 150 W, 250 W. Istniała też wersja na dwie świetlówki kompaktowe o trzonku 2G11 o mocy 18 – 24 W oraz wersja na lampy metalohalogenkowe o mocy 45W o trzonku PGZ12.
Źródło: www.siteco.com


Dane Techniczne:

Producent: Siteco
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Źródło Światła lampa sodowa, Świetlówka, świetlówka kompaktowa niezintegrowana, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 125W, 150W, 250W, 50W, 70W, 80W
Rodzaj oprawy Zamknięta

Zdjęcia:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

>