Nawigacja:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Opis

Zastosowanie. Oprawa typu ComfortVision była przeznaczona do oświetlenia terenów sportowych, parkingów, węzłów komunikacyjnych oraz terenów przemysłowych.
Budowa. Obudowa wykonana jest z nierdzewnego wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego, natomiast odbłyśnik z wysokiej jakości blachy aluminiowej, anodowany, rozpraszający dla wersji średniostrumieniowej i półmatowy dla wersji wąskostrumieniowej. Komora lampowa jest zamknięta osłoną z hartowanej szyby o grubości 6 mm. Rama szyby pomalowana na czarno, niebieski nakładki ochronne. Uchwyt montażowy wykonany jest ze stali galwanizowanej; Wszystkie zewnętrzne zamocowania wykonane są ze stali nierdzewnej. Zjawisko olśnienia jest zminimalizowane przez wysokiej klasy asymetryczną optykę, dzięki której osiągnięto maksymalną światłość pod katem około 60 stopni, przy precyzyjnej kontroli strumienia świetlnego i wysokiej równomierności oświetlenia. Poziome usytuowanie zapewnia osiągnięcie optymalnego oświetlenia z zalecanej wysokości 15-25 m. Możliwość regulacji kąta nacelowania w zakresie +/- 7,5 stopnia od poziomu. Łatwe podłączenie zasilania, prosta konserwacja i wymiana lampy nie powodująca zmiany kąta nacelowania. Mocny i całkowicie wodoodporny projektor o IP 65. Konstrukcja obudowy ze specjalnym układem ‘oddychania’ zapewnia niezawodne działanie i wysoką trwałość. Wersja z dwoma lampami jest wyposażona w dławnicę dla drugiego przewodu zasilającego. Opcjonalnie dostępna była wersja z zewnętrzną puszką przyłączeniową. Wersja z dwoma lampami umożliwia elastyczność w zastosowaniu i umożliwia oszczędność energii w czasie pracy jednej z lamp.
Uniwersalny uchwyt mocujący umożliwia montaż sufitowy, ścienny lub na specjalnych ramach. Szyba frontowa jest mocowana w uchylnej ramie z szybko zwalniającymi się klamrami co umożliwia wymianę lampy bez zmiany pozycji nacelowania. Dwie dławnice typu PG16. Złączka zasilająca wewnątrz projektora. Obudowa jest pyło i strugoodporna o IP 65; czyszczenie wewnętrzne nie jest wymagane. Maksymalna temperatura otoczenia 35°C. Dozwolona pozycja pracy szybą do dołu.
Wersje. Oprawa była dostępna w dwóch wersjach: na dwie lampy sodowe o mocy 400 W, na jedną lampę sodową o mocy 1000 W.
źródło: www.philips.oprawy.pl

 


Dane Techniczne:

Producent: Philips
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Materiałodlew aluminiowy
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 1000W, 2x400W
Ilość źródeł światła1, 2
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowanietereny sportowe, parkingi, węzły komunikacyjne, tereny przemysłowe

Zdjęcia:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Konrad

>