Nawigacja:

Autor: Edward

Autor: Edward

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia dróg, ulic, parkingów i placów.
Budowa. Korpus oprawy wykonany jest z ciśnieniowego odlewu aluminiowego i malowany proszkowo w kolorze szary metalik. Oprawa jest wyposażona w odbłyśnik fasetonowy wykonany z bardzo odpornego mechanicznie kompozytu ceramiczno plastycznego, pokrytego próżniowo warstwą czystego aluminium AL 99.98 %. Istnieje możliwość regulacji odbłyśnika. Komora lampowa jest chroniona kloszem z polimetakrylanu lub ze szkła hartowanego w postaci płaskiej szyby. Oprawa wyposażone jest w filtr umożliwiający „oddychanie oprawy” – wyrównywanie ciśnień między komorą lampy i otoczeniem. Oprawa jest pyłoodporna i zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stopień szczelności oprawy IP66. Oprawa jest przeznaczona do zamocowania pionowego bezpośrednio na maszcie lub bocznego na wysięgniku o średnicy 34-60 mm. Przy montażu bezpośrednio na słupie średnica końcówki 60 – 76 mm. Regulowany kąt nachylenia opraw w wersji nasadzanej na słup: 2⁰ lub 8⁰. Regulację umożliwia zintegrowany z oprawą uchwyt montażowy. Zalecana wysokość montażowa: 6 – 10 m. Konserwacja oprawy nie wymaga narzędzi. Oprawa jest otwierana od góry poprzez pociągnięcie aluminiowej dźwigni, co powoduje uniesienie górnej pokrywy.
Wersje. Oprawa była dostępna w trzech wersjach: SC50, SC100, SC200. W zależności od wersji dostępne były różne rodzaje źródeł światła o różnych mocach: wysokoprężna lampa rtęciowa o mocach: 125W, 250W; wysokoprężna lampa sodowa o mocach: 70W, 100W, 150W, 250W, 400W; lampa metalohalogenkowa o mocach: 70W, 150W.
Źródło: www.siteco.com


Dane Techniczne:

Producent: Siteco
Lata produkcji: druga dekada XXI wieku
Materiałodlew aluminiowy
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 125W, 150W, 250W, 400W, 70W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowaniedrogi, ulice, tereny otwarte

Zdjęcia:

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

Autor: Łukasz Kurek

>