Nawigacja:

Opis

Zastosowanie. Oprawa uliczna była odpowiednia do oświetlania zarówno szerokich, jak i wąskich ulic, dzięki maksymalnej mocy 250 W i wysokiej sprawności optycznej, pozwala na osiągnięcie wysokiej luminancji i dużej równomierności oświetlanych ulic oraz chodników ulicznych.
Budowa. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego w kolorze szarym, natomiast nasadka z ciśnieniowego odlewu aluminium. Płaski, przezroczysty klosz o grubości 5 mm jest wykonany ze szkła hartowanego odpornego na zmiany temperatury. Oprawa posiada odbłyśnik z aluminium o czystości 99,8%, grubość 0,8 mm,a jego powierzchnia jest anodyzowana i polerowana. Zewnętrzne śruby i sworznie ze stali inox. Oprawa ta może być montowana zarówno na poziomych, jak i pionowych wysięgnikach, o średnicy od 60 mm do 76 mm. Oprawa może być pozycjonowana w zakresie od -5° do +15° na wysięgnikach pionowych i w zakresie od -15° do +5° na wysięgnikach poziomych. Rutynowe i pilne czynności konserwacyjne ułatwia fakt, iż górna część oprawy mocowana jest za pomocą trzech klamer; użycie specjalistycznych narzędzi wymagane jest jedynie podczas montażu. Górna część oprawy otwiera się od dołu. Płyta zawierająca układ zapłonowy wykonana jest z tworzywa sztucznego. W jego skład wchodzą elementy: statecznik elektromagnetyczny, zapłonnik, kondensator do korekcji współczynnika mocy, cynowane kable miedziane z silikonową izolacją, ceramiczna oprawka. Oprawa dostępna była w II klasie ochrony.
Wersje. Oprawa była dostępna w trzech wersjach: do lamp rtęciowych o mocach 80 W, 150 W, 250 W; do lamp sodowych o mocach 70 W, 100 W, 150 W, 250 W; do lamp metalohalogenkowych o mocach 70 W, 150 W, 250 W.
źródło: www.agat-system.pl

 


Dane Techniczne:

Producent: Aga Light
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Materiałtworzywo sztuczne
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 150W, 250W, 70W, 80W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowanieulice, place, inne tereny otwarte
>