Nawigacja:

Autor: Maciej Ś.

Autor: Maciej Ś.

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia parków, placów, skwerów, ciągów pieszych i innych terenów otwartych.
Budowa. Korpus oprawy jest wykonany z tłoczonego aluminium. Wsporniki kolumny i listwy ochronne osłony są wykonane z odlewanego aluminium. Oprawa jest malowana na kolor srebrny. Daszek z tworzywa sztucznego, który od spodu jest pokryty białą farbą i pełni funkcję odbłyśnika. Oprawa posiada matowy klosz wykonany ze szkła, który jest odkręcany podczas wymiany lampy. Osprzęt elektryczny jest umieszczony w podstawie. Oprawa jest przeznaczona do zamocowania szczytowego na słupie lub wysięgniku z trzonem montażowym o średnicy 60mm.
Wersje. Oprawa była dostępna z następującymi źródłami światła: żarówka o mocy 150W, wysokoprężna lampa rtęciowa o mocach: 80W, 125W; wysokoprężna lampa sodowa o mocach: 50W, 70W, 100W; kompaktowa lampa sodowa (biała soda) z trzonkiem G12 o mocy 100W.
źródło: www.thornlighting.pl


Dane Techniczne:

Producent: Thorn
Lata produkcji: 90-te, pierwsza dekada XXI wieku
Źródło Światła lampa sodowa, Świetlówka, świetlówka kompaktowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa, Żarówka
Moc 100W, 125W, 150W, 50W, 70W, 80W
Rodzaj oprawy Zamknięta

Zdjęcia:

Autor: Maciej Ś.

Autor: Maciej Ś.

>