Nawigacja:

Autor: Paweł

Autor: Paweł

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia ulic, placów, parków, skwerów, ciągów pieszych, osiedli mieszkaniowych i innych terenów otwartych.
Budowa. Podstawa, daszek oraz ramiona podtrzymujące daszek są wykonane z ciśnieniowego odlewu aluminium. Oprawa była dostępna w 10 różnych odcieniach.
Oprawa jest wyposażona w aluminiowy odbłyśnik oraz klosz. Istnieją dwie wersje klosza: prosta piaskowana miseczka rozpraszająca światło (dyfuzor) w połączeniu z przezroczystą lub prążkowaną osłoną lub płaskie szkło bez osłony. Osłona wykonana z akrylu lub poliwęglanu zabezpieczonego przed działaniem promieni UV. Szczelność oprawy: IP66. Oprawa oferuje dwa typy rozsyłu światła: asymetryczny i podłużny dla ulic i dróg oraz obrotowo symetryczny dla parków i skwerów. Ten ostatni jest wyposażony w system regulacji umożliwiający skierowanie strumienia świetlnego w pożądanym kierunku. Istniała możliwość zamontowania osłony optycznej zapobiegającej przedostawania się światła do okien budynków mieszkalnych. Oprawa jest przeznaczona do zamontowania szczytowego na słupie o średnicy 60mm.
Wersje. Oprawa mogła współpracować z następującymi źródłami światła: wysokoprężna lampa sodowa o mocach: 70W, 100W, 150W; wysokoprężna lampa metalohalogenkowa mocach: 70W, 100W, 150W; lampa metalohalogenkowa z trzonkiem G12 o mocach: 70W, 150W; lampa metalohalogenkowa z trzonkiem PGZ12 o mocach: 60W, 90W, 140W, LED o mocach: 39W i 77W (strumień świetlny: 3200-6400lm)
źródło: www.schreder.pl


Dane Techniczne:

Producent: Schréder
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Materiałodlewane ciśnieniowo aluminium
Źródło Światła lampa sodowa, LED, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 140W, 150W, 39W, 60W, 70W, 77W, 90W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowanieulice, place, parki, skwery, ciągi piesze, osiedla mieszkaniowe

Zdjęcia:

Autor: Paweł

Autor: Paweł

>