Nawigacja:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia głównych i bocznych dróg oraz terenów otwartych.
Budowa. Korpus, osłona, uchwyt montażowy oprawy są wykonane z aluminium odlewanego ciśnieniowo, malowane proszkowo. Komora lampy jest chroniona kloszem z poliwęglanu odpornego na promieniowanie UV lub ze szkła hartowanego. Odbłyśnik komory lampowej jest wykonany z aluminium anodyzowanego o wysokiej czystości. Oprawa jest wyposażona w płytę układu zasilającego z polipropylenu. Uszczelka gniazda fotokomórki wykonana jest z silikonu.
Wewnętrzny uchwyt montażowy jest obsługiwany bez narzędzi, blokowany dwoma śrubami z nakrętkami zabezpieczającymi. Oprawa jest przeznaczona do montażu na wysięgniku: długość nasadzenia Ø34/42/49/ 60×120 mm. Nachylenie 0°. Montaż na szczycie masztu: długość nasadzenia Ø60/ 76x 80 mm. Nachylenie 5°. Dostęp do lamp bez użycia narzędzi po otwarciu klosza mocowanego dwoma klipsami ze stali nierdzewnej. Dostęp do układu zasilającego bez użycia narzędzi po otwarciu osłony mocowanej jednym klipsem ze stali nierdzewnej. Układ zasilający można wyjąć jedną ręką bez użycia narzędzi. Wszystkie połączenia są typu gniazdowego ze sprężynami.
Wersje. W zależności od modelu oprawy były dostępne z przeróżnymi źródłami światła: od świetlówek kompaktowych o dwóch różnych trzonkach poprzez lampy rtęciowe, sodowe oraz metalohalogenkowe. W oprawie mogły być stosowane lampy metalohalogenkowe (60-140W) z trzonkiem PGZ12. Ponadto lampy sodowe z trzonkiem standardowym miały moce: 50 W, 70 W, 100 W, 150 W do 150 W 250W, natomiast lampy metalohalogenkowe: 70 W, 100 W, 150 W, 250 W. Były też wersje na lampy rtęciowe o mocach 125 W i 250 W.
źródło: www.thornlighting.pl


Dane Techniczne:

Producent: Thorn
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Materiałodlewane ciśnieniowo aluminium
Źródło Światła lampa sodowa, Świetlówka, świetlówka kompaktowa niezintegrowana, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa rtęciowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 125W, 150W, 250W, 50W, 70W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowaniedrogi, ulice, tereny otwarte

Zdjęcia:

Autor: Konrad

Autor: Konrad

Autor: Łukasz B.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

Autor: Utilizer

>