Nawigacja:

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Opis

Zastosowanie. Oprawa była przeznaczona do oświetlenia autostrad, węzłów komunikacyjnych, dróg, ulic, uliczek osiedlowych i innych terenów otwartych. Oferowana była także wersja oprawy przeznaczona do oświetlenia ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszych.
Budowa. Obudowa oprawy wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Oprawa posiada system optyczny zapobiegający zanieczyszczeniu oświetleniem. System optyczny stanowi odbłyśnik wykonany z aluminium 99.85 wytłaczanego, anodowanego i wybłyszczanego. Oprawa posiada jednoczęściową, otwieraną zawiasowo, pokrywę wykonaną z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Stalowy zaczep zamykający, zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem. Komora lampowa jest zamknięta kloszem ze szkła hartowanego o grubości 5 mm, odpornego na wstrząsy termiczne i uderzenia (próby UNI EN 12150-1: 2001). Obudowa oprawy jest malowana proszkowo w kolorze grafitowym, natomiast pokrywa w kolorze srebrnym. Jest ona odporna na korozję i oddziaływanie środowiska o dużym zasoleniu. Okablowanie: Zasilanie 230V/50 Hz. Przewód zakończony zaciskami z mosiądzu okrętowego, uszczelniony silikonem, przekrój 1 mm2. Zacisk L+N z nylonu do wprowadzenia przewodu o maksymalnym dopuszczalnym przekroju 2,5 mm2. Okablowanie umieszczone jest na modułowej płytce z przewodami do podłączenia linii i podstawy lampy. Z filtrem przeciwkondensacyjnym. Możliwość zamocowania wyłącznika zmierzchowego.
Podczas konserwacji pokrywa pozostaje zaczepiona dzięki mechanizmowi zabezpieczającemu przed przypadkowym zamknięciem. Uszczelka z materiału ekologicznego (guma silikonowa). Montaż regulowany, na szczycie słupa o średnicy 60 z czteropozycyjnym nachyleniem od 0° do 15°. Montaż regulowany, na wysięgniku z pięciopozycyjnym nachyleniem od 0° do 20° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara oraz trójpozycyjnym od 20° do 10° w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara oraz standardowy odłącznik.
Wersje. Oprawa była dostępna w wersjach: do lamp sodowych o mocach 70 W, 100 W, 150 W, 250 W; do lamp metalohalogenkowych o mocach 100 W, 150 W.


Dane Techniczne:

Producent: Disano
Lata produkcji: pierwsza dekada XXI wieku
Materiałodlewane ciśnieniowo aluminium
Źródło Światła lampa sodowa, Wysokoprężna lampa metalohalogenkowa, Wysokoprężna lampa sodowa
Moc 100W, 150W, 250W, 70W
Ilość źródeł światła1
Rodzaj oprawy Zamknięta
Zastosowaniewęzły komunikacyjne, autostrady, drogi, ulice, ciągi pieszo-rowerowe, inne tereny otwarte

Zdjęcia:

Autor: Paweł

Autor: Paweł

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Autor: Adam B.

Autor: Marcin J.

Autor: Marcin J.

Autor: Michał K.

Autor: Michał K.

Autor: Michał K.

Autor: Michał K.

>